Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mają na sumieniu kradzieże i włamania do piwnic

Data publikacji 07.01.2009

Cztery osoby w wieku od 22 do 26 lat podejrzewane o kradzieże i włamania do piwnic zatrzymali legionowscy kryminalni. Mężczyźni byli już notowani w policyjnych kartotekach za podobne przestępstwa. Z pomieszczeń ginęło wszystko to, co przestawiało jakąkolwiek wartość. Jeśli podejrzenia się potwierdzą zatrzymani mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Kilka włamań do piwnic w tak krótkim czasie, miejsce i sposób dokonywania tych przestępstw oraz rodzaj skradzionych przedmiotów utwierdził policjantów w przekonaniu, że we wszystkich tych przypadkach mają do czynienia z tą samą osobą lub grupą włamywaczy. Kryminalni postanowili "przyjrzeć się bliżej" wytypowanym wcześniej osobom.

Kilka szczegółów z prowadzonej sprawy potwierdziło ich podejrzenia. W poniedziałek i we wtorek doszło do zatrzymania czterech osób podejrzewanych o włamania i kradzieże w piwnicach przy ulicy 3-go Maja i Sobieskiego. Najprawdopodobniej tego typu przestępstw Artur M. Krzysztof W. Karol R. i Sylwester S. mają na swoim koncie znacznie więcej. Wygląda na to, że jeszcze nie wszyscy poszkodowani zgłosili się na policję. Z piwnic ginęło wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i to, co można było szybki i łatwo sprzedać np. rowery czy też elektronarzędzia.

Zatrzymani byli już notowani w policyjnych kartotekach za podobne przestępstwa i posiadanie narkotyków. Jeśli przypuszczenia policjantów się potwierdzą za to, co zrobili teraz grozić im będzie do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony