Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli drewno przygotowane na ognisko WOŚP

Data publikacji 07.01.2009

Policjanci z Poddębic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli drewno przygotowane na ognisko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drewno sprzedali swojemu znajomemu za dwa litry wódki. Sprawcom grozi kara grzywny. A podczas finału orkiestry w niedzielę będzie można ogrzać się przy ognisku.

Wczoraj dyrektor Domu Kultury w Poddębicach powiadomiła policję o kradzieży około 1 m3 drewna przygotowanego na ognisko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pochodziło ono z olchy, akacji i świerku, pocięte było na kloce o różnych średnicach. Wartość strat oszacowano na 150 złotych. Na miejscu zabezpieczono pozostawione na śniegu ślady opon, które doprowadziły policjantów do pobliskiej posesji, gdzie stał ręczny wózek. Właściciel oświadczył, że pożyczał go poprzedniego dnia znajomemu.

Funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do sprawców. Na jednej z posesji zabezpieczyli pryzmę drewna. W domu biesiadowała przy alkoholu grupa mężczyzn. Dwaj z nich, podejrzewani o kradzież, zachowywali się wobec stróżów prawa agresywnie. Zarówno 34-latek jak i 32-latek zostali szybko obezwładnieni. Starszy miał 2,5 promila alkoholu, młodszy około 1,5. Drewno sprzedali znajomemu za dwa litry wódki, którą razem wypili.

Sprawcom za wykroczenie grozi grzywna. A w niedzielę w Poddębicach będzie można się ogrzać przy ognisku WOŚP.
 

Powrót na górę strony