Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał kobiety w kościołach

Data publikacji 07.01.2009

Lubuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał kobiety w kościołach. Jego łupem padło kilkanaście damskich torebek, telefony komórkowe oraz pieniądze z kościelnej skarbony. 27-latek dopuścił się również kradzieży w kilku zielonogórskich firmach. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu do zielonogórskich policjantów zaczęły zgłaszać się osoby twierdząc, że zostały okradzione w kościołach. Nie były to pojedyncze przypadki. Sądząc po sposobie działania złodziei policjanci podejrzewali, że ich sprawcą może być jedna i ta sama osoba. Ich praca zakończyła się zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca Zielonej Góry.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działał na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Na miejsca kradzieży wybrał trzy zielonogórskie kościoły. Z jednego z nich skradł też pieniądze ze skarbony. To jednak nie koniec złodziejskich poczynań 27-latka. Jak ustalili prowadzący sprawę mężczyzna dopuścił się również kradzieży w kilku zielonogórskich firmach kradnąc z pomieszczeń biurowych saszetki i telefony komórkowe a z zaparkowanego samochodu laptopa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że łupem sprawcy padło 14 torebek, 2 saszetki, komputer, kilka telefonów komórkowych, sklepowa kasetka z pieniędzmi oraz pieniądze z kościelnej skarbony.

27-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony