Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies wytropił włamywaczy w lesie

Data publikacji 07.01.2009

Policjanci z Kraśnika zatrzymali czwórkę nieletnich w wieku od 12-17 lat, którzy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych kradnąc przedmioty na kwotę ponad 3 tys. złotych. Do złodziei doprowadził funkcjonariuszy policyjny pies, który znalazł ich w lesie, jak przy ognisku dzielili łupy racząc się skradzionym alkoholem.

Wczoraj około 10.00 właścicielka jednego z domów przy ul. Granicznej w Kraśniku zaalarmowała Policję o włamaniu. Powiedziała, że włamanie odkryła, kiedy wróciła z porannej mszy. Jak się okazało, sprawcy weszli do wnętrza budynku wyłamując uchylone okno. Złodzieje skradli laptopa, biżuterię, odzież, alkohol i inne przedmioty. Poszkodowana wyceniła straty na około 3,5 tys. zł.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny wysłał na miejsce policyjny patrol. Ponieważ od czasu włamania do zgłoszenia o przestępstwie upłynęło niewiele czasu do poszukiwań sprawców policjanci użyli psa tropiącego. Trop podjęty przez czworonoga doprowadził funkcjonariuszy do lasu przy ul. Północnej. Tam policjanci zobaczyli siedzącą przy ognisku czwórkę nastolatków : dwie dziewczyny i ich dwóch kolegów. Cała czwórka akurat dzieliła się łupami dodatkowo racząc się skradzionym szampanem. Złodzieje zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Kraśnika w wieku od 12 do 17 lat.

Policjanci przekazali właścicielce skradzione mienie. Nieletni po przesłuchaniach zostali przekazani opiekunom. 14-letnia dziewczyna została przewieziona do Policyjnej Izby Dziecka Lublinie. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

 

Powrót na górę strony