Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszał pieniądze i telefony od 15-latka

Data publikacji 07.01.2009

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi z Nowego Miasta Lubawskiego, który od ponad pół roku szantażował swojego młodszego kolegę wyłudzając od niego pieniądze i telefony komórkowe. Dawid T. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek policjanci zostali poinformowani przez ojca chłopca o tym, że jego syn jest szantażowany. 19-letni Dawid T., mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego, groził swojemu młodszemu koledze pobiciem i regularnie wymuszał od niego pieniądze. Kiedy chłopak nie miał pieniędzy, musiał oddać telefon komórkowy. W ten sposób, od czerwca ubiegłego roku 19-latek wymusił od młodszego kolegi pieniądze w kwocie 210 złotych oraz cztery telefony komórkowe o łącznej wartości 420 złotych. Dopiero teraz szantażowany chłopiec opowiedział wszystko swoim rodzicom a oni zawiadomili Policję.

Dawid T. w poniedziałek został zatrzymany. Policjanci wczoraj przedstawili mu zarzut wymuszenia rozbójniczego. Teraz 19-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony