Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł nieletni włamywacz

Data publikacji 07.01.2009

Policjanci z komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo zatrzymali 17 - latka, który ma na swoim koncie kilka włamań do budynków na terenie Szczecina, a także kradzież saszetki i torebki z pieniędzmi. Za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

Nieletni włamywacz wpadł w ręce mundurowych w poniedziałkowy wieczór, gdy wspólnie ze swoim kolegą spożywał alkohol. 17 - latek w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w miejskiej izbie wytrzeźwień.

Jak ustalili policjanci 17-latek ma na swoim koncie 4 włamania oraz 2 kradzieże. Do wszystkich zdarzeń doszło w Szczecinie na przełomie miesiąca. Nieletni włamał się m. in. do restauracji i przychodni. Jego łupem padł alkohol oraz wieża stereo, którą następnie sprzedał w lombardzie. Do kradzieży, których się dopuścił doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wtedy to 17-latek wyrwał torebkę spacerującej po parku kobiecie. Za drugim razem nieletni ukradł nietrzeźwemu mężczyźnie saszetkę z pieniędzmi w kwocie około 700 zł.

17 - latek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

 

Powrót na górę strony