Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uchronili ją przed zamarznięciem

Data publikacji 07.01.2009

Wczoraj dzielnicowi z posterunku Policji w Krasocinie dotarli do samotnie mieszkającej staruszki, którą uratowali przed zamarznięciem. Na dworze trzymał siarczysty mróz, a dom kobiety był nie ogrzewany. Po udzieleniu jej pomocy, powiadomiono pracowników opieki społecznej, którzy zajmą się sytuacją kobiety.

Wczoraj po południu gdy temperatura spadła dużo ponad dziesięć stopni, dzielnicowi z posterunku policji w Krasocinie wyruszyli w teren, aby sprawdzić czy w ich rejonie ktoś nie potrzebuje pomocy. Poszukiwali osób bezdomnych, sprawdzali domy osób samotnie mieszkających i starszych. W jednej z krasocińskich wsi dotarli do małego drewnianego domu. Zastali tam samotną 76-letnią staruszkę. Kobieta była zziębnięta i ubrana w kilka warstw ubrań. W mieszkaniu panowała bardzo niska temperatura. Jak ustalili dzielnicowi kobieta nie ogrzewała domu, bo bała się, że z nieszczelnego metalowego piecyka może powstać pożar. Jak stwierdzili funkcjonariusze, rura odprowadzająca dym z piecyka włożona była w niedrożny kanał kominowy i owinięta szmatami.

Dzielnicowi wezwali karetkę pogotowia, lekarz udzielił kobiecie pierwszej pomocy. Na szczęście dzielnicowi przyszli zanim organizm kobiety został całkowicie wyziębiony i do nieszczęścia nie doszło. Udało im się także namówić starszą panią aby noc spędziła u rodziny. O zajściu powiadomili pracowników opieki społecznej, którzy zajmą się samotną kobietą.

 

Powrót na górę strony