Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali okraść niewidomego mężczyznę

Data publikacji 07.01.2009

Weszli przez okno do mieszkania niewidomego mężczyzny. Podczas, gdy niczego nie świadomy właściciel był w pokoju obok, sprawcy grasowali w kuchni. Na szczęście wchodzących przez okno włamywaczy zauważył sąsiad i powiadomił Policję. Zatrzymano 21-letniego Sebastiana M. i jego 13-letniego wspólnika Krystiana Ś. Dorosłemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni włamywacz stanie z kolei przed sądem rodzinnym.

Dyżurny z Cyryla i Metodego dostał przed północą telefon od anonimowego rozmówcy, który powiadomił go, że kilka minut wcześniej widział dwóch mężczyzn wchodzących przez okno do mieszkania niewidomego sąsiada. Na miejsce natychmiast wysłano patrole Policji.

Jedna grupa otoczyła kamienicę przy ulicy Folwarcznej. Druga policjantów stanęła pod oknem wskazanego mieszkania, pozostali weszli na korytarz. Sprawcy na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać, każdy w inną stronę. Szybko jednak zostali obezwładnieni.

Gdy policjanci weszli do mieszkania, zobaczyli otwarte okno w kuchni i porozrzucane po całej podłodze jedzenie. W rozmowie z właścicielem lokalu dowiedzieli się, że niewidomy mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że hałas dochodził z jego mieszkania.

13-letni Krystian Ś. trafił do policyjnej izby dziecka, a 21-letni Sebastian M. noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj włamywaczom zostaną przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.


 

Powrót na górę strony