Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów odpowie za wyłudzanie kredytów

Data publikacji 07.01.2009

Krośnieńska Policja i prokuratura zakończyły postępowanie przeciwko grupie oszustów, wyłudzających kredyty na zakup sprzętu elektronicznego. Przestępcom zarzucono zaciągnięcie ogółem 17 kredytów na kwotę blisko 60 tys. zł. Teraz wszystkim biorącym udział w tym procederze grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W maju ubiegłego roku krośnieńska Policja uzyskała informację o wyłudzeniach kredytu przy zakupie sprzętu elektronicznego w systemie ratalnym. Kupujący przy zawieraniu umowy kredytowej składali w sklepach fałszywe oświadczenia o zatrudnieniu i dzięki temu po wpłaceniu niewielkiej zaliczki mogli odebrać wybrany towar.

Były to przede wszystkim laptopy i cyfrowe aparaty fotograficzne. Przestępczy proceder został ujawniony i potwierdzony przez dwa udzielające kredytów banki. Z uwagi na brak spłaty kolejnych rat, w lipcu 2008r. ich przedstawiciele złożyli oficjalne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

W toku żmudnego kilkumiesięcznego postępowania policjanci z krośnieńskiej sekcji do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że głównymi pomysłodawcami całego procederu byli dwaj krośnianie, 26-letni Konrad F. i 28-letni Stanisław S.

Od września do grudnia 2007r. nakłonili ogółem 1 kobietę i 11 mężczyzn do zaciągnięcia 17 kredytów na kwotę blisko 60 tys. zł. Wyszukiwane przez nich osoby to bezrobotni z Krosna i okolic.

Po uzgodnieniu szczegółów, osoby te załatwiały wszystkie formalności we wskazanym sklepie, a zakupiony towar przekazywały Konradowi F. i Stanisławowi S., którzy obiecywali, że osobiście będą spłacać zaciągnięty kredyt. W zamian za zgodę na udział w oszustwie, bezrobotni otrzymywali drobne kwoty pieniędzy.

Teraz wszystkim biorącym udział w tym procederze grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 

Powrót na górę strony