Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani opiekowali się dziećmi

Data publikacji 08.01.2009

Policjanci z Wrocławia zatrzymali nietrzeźwych opiekunów miesięcznego chłopca i 2,5-letniej dziewczynki. Mężczyzna miał 1,7 promila a matka dzieci- blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Chłopczyka przewieziono do szpitala, a dziewczynkę do pogotowia rodzinnego. Nieodpowiedzialnym opiekunom grozi kara do 5 lat więzienia, za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo.

Dzisiaj w nocy około godziny 2:00 dyżurny komisariatu Policji Wrocław Ołbin został powiadomiony, że w jednym z mieszkań odbywa się libacja alkoholowa. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechał policyjny patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali 26-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę. Oboje byli nietrzeźwi.

W takim stanie sprawowali oni opiekę nad miesięcznym chłopcem oraz 2,5-letnią dziewczynką. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a dziewczynka do pogotowia rodzinnego. Przeprowadzone badanie wykazało u matki blisko 2 promile, a u mężczyzny 1,7 promila alkoholu w organizmie. W tej chwili policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 

Powrót na górę strony