Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bizon" zatrzymany w Anglii

Data publikacji 08.01.2009

22-letni Marek B. ps. "Bizon" trafił wczoraj do lubelskiego aresztu śledczego. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w czerwcu 2006 roku śmiertelnie ugodził nożem 20-letniego Huberta Sz. Marek B. był poszukiwany listem gończym na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany przez Interpol na terenie Anglii, skąd przewieziono go do Polski.

Marek B. został zatrzymany w październiku 2008 r. dzięki wspólnym działaniom Policji Polskiej i Angielskiej. 22-latek trafił w ręce Interpolu na terenie Wielkiej Brytanii w miejscowości Totteridge Common Baret, Hertfordshire, kiedy jechał samochodem do pracy. Mężczyzna był zatrudniony jako ogrodnik w jednej z angielskich firm.

Przypominamy, że 22-letni Marek B. w nocy z 16/17 czerwca 2006r. na terenie lokalu nocnego przy ul. Północnej w Lublinie szukając awantury zaczepiał bawiące się tam osoby. Kiedy wewnątrz lokalu wywiązało się zamieszanie, ochroniarz imprezy wyprosił awanturujących się na zewnątrz. To właśnie przed lokalem troje uczestników „osiemnastki” – 23-letni Ronald B., 20-letni Hubert Sz. oraz 19-letni Michał M. zostało zaatakowanych przez dwóch sprawców nożami. Ronald B. otrzymał uderzenie nożem w przedramię, ostrze przecięło tętnicę na ręce. Hubert Sz. został ranny w klatkę piersiową, otrzymując cios nożem w płuco. Michał M. doznał powierzchownych ran. Zaraz po zajściu obaj sprawcy wsiedli do samochodu i odjechali.

Ranny w płuco mężczyzna zauważony został przez przejeżdżającego swoim samochodem pracownika ratownictwa medycznego, który natychmiast się zatrzymał i udzielił rannemu pierwszej pomocy. Wezwane pogotowie przewiozło go do szpitala, w którym pomimo przeprowadzonej skomplikowanej operacji, zmarł po kilku dniach. Jak się okazało sprawcą był Marek B. któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa.

Podejrzany o zabójstwo Marek B. zaraz po podjęciu decyzji przez władze Wielkiej Brytanii został przekonwojowany samolotem do Polski. Dzisiejszej nocy został umieszczony w areszcie śledczym w Lublinie.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.88 MB)

Powrót na górę strony