Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione kosmetyki za 30 tys. zł.

Data publikacji 08.01.2009

Pomorscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi warte około 30 tys. zł. 168 flakonów z podrobionymi perfumami znanej firmy oferowano do sprzedaży w jednym ze sklepów w Gdańsku. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi grozi kara więzienia do 2 lat.

Wczoraj w południe policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami sekcji dw. z PG KMP w Gdańsku i funkcjonariuszami Służby Celnej w Gdańsku przeszukali jeden ze sklepów w Gdańsku-Wrzeszczu. Na miejscu zabezpieczyli podrobione kosmetyki warte prawie 30 tys. zł. Na opakowaniach 168 flakonów z perfumami jednej ze znanych marek zaklejono numery indentyfikacyjne innym, nieznanym kodem.

Przedstawiciel firmy, której perfumy podrobiono stwierdził, że opakowania kosmetyków posiadają nieprawidłowe znaki identyfikacyjne, a także serię i numerację produktu co może znaczyć, że produkty są podrobione lub pochodzą z nieustalonego źródła. Niektóre cechy identyfikacyjne /kody kreskowe/ wskazują, że towar ten pochodzi z rynku na terenie Hong Kongu. O podrobieniu produktów świadczyć może również sposób numeracji oraz powtarzające się numery produktów.

Wartość zabezpieczonego mienia przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wycenił na kwotę ok. 30 tys. zł.

Najprawdopodobniej właściciel sklepu usłyszy zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu kosmetyków z nieprawnie naniesionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy taka działalność przestępcza przynosi stałe źródło dochodu kara wzrasta do 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony