Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca gwałtu zatrzymany po blisko 7 latach

Data publikacji 08.01.2009

Policjanci z Gdyni zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że 16 czerwca 2002 roku, dokonał rozboju przy użyciu noża i zgwałcił ze szczególnym okrucieństwem 22-letnią kobietę. Szeroko zakrojone śledztwo po blisko 7 latach zakończyło się sukcesem. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zatrzymany jest sprawcą zgwałcenia. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

16 czerwca 2002r. około godziny 16:00 22-letnia kobieta, która szła polną drogą w okolicach ul. Puckiej w Gdyni, została zaczepiona przez mężczyznę. Zażądał on od niej telefonu komórkowego i pieniędzy. Została uderzona pięścią w twarz, a napastnik groził jej użyciem noża, który trzymał w ręku. Następnie przewrócił kobietę na ziemię i obezwładnioną kobietę zgwałcił.

Przez wszystkie te lata policjanci pracowali nad tym, żeby sprawcę zidentyfikować i zatrzymać. Badali każdy sygnał, który do nich trafiał, każdą informację, która mogła w tej sprawie pomóc. Monitorowali środowisko przestępcze, sprawdzali różne tropy i poszlaki. Dodatkowo w sprawie wykonano szereg specjalistycznych badań i ekspertyz, w tym badanie kodu DNA.

Szeroko zakrojone śledztwo zakończyło się sukcesem. Policjanci zatrzymali sprawcę tego brutalnego gwałtu. To, obecnie 25-letni, mieszkaniec Gdyni. Przeprowadzone badania porównawcze potwierdziły, że sprawcą tego rozboju i gwałtu jest zatrzymany mężczyzna.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
 

Powrót na górę strony