Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wartościowe przedmioty w zamian za narkotyki

Data publikacji 08.01.2009

Choszczeńscy kryminalni zatrzymali 18-letniego Adriana Ż., który sprzedawał narkotyki nieletnim. Jedną z jego klientek była 13-letnia dziewczynka. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli 1,5 grama marihuany. Adrian Ż. odpowie za posiadanie i handel narkotykami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 18-latka było efektem pracy operacyjnej choszczeńskich kryminalnych. Oprócz Adriana Ż. policjanci zatrzymali jedną z jego klientek 13-letnią dziewczynkę, która miała przy sobie działkę marihuany. Jak wykazały badania narkotykowym testerem nieletnia była pod wpływem środków odurzających.

W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli 1,5 grama marihuany i kilkadziesiąt woreczków foliowych służących do porcjowania narkotyków. 18-latek sprzedawał środki odurzające nieletnim. Przy większych
zamówieniach w rozliczeniu zamiast pieniędzy przyjmował od klientów wartościowe przedmioty. W ten właśnie sposób wszedł w posiadanie między innymi telefonu komórkowego marki Sony Ericsson oraz złotego
łańcuszka.

Zebrane przez kryminalnych dowody pozwoliły na przedstawienie Adrianowi Ż. sześciu zarzutów dotyczących posiadania, udzielania i sprzedaży narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziewczynka po przesłuchaniu została przekazana pod opiekę rodziców. Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem dla nieletnich.
 

Powrót na górę strony