Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali sprzęt RTV w systemie ratalnym

Data publikacji 08.01.2009

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Zielonej Górze zatrzymali 4 osoby podejrzane o wyłudzanie sprzętu RTV i telefonów komórkowych z różnych punktów sprzedaży na terenie Zielonej Góry.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 20-25 to mieszkańcy Lubska. Stanowili oni grupę, która działała od kilku miesięcy. Policjanci ustalili, że posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach, werbowali osoby tzw. „słupy”, które na podstawie fałszywych zaświadczeń kupowały przedmioty uzyskując na ich zakup kredyt i nie mając zamiaru go spłacać. „Zakupione” w ten sposób rzeczy sprzedawali po bardzo niskiej cenie w komisach i lombardach. Uzyskane pieniądze dzielili pomiędzy siebie. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas próby wyłudzenia kolejnego telefonu komórkowego w jednym z salonów sprzedaży na terenie zielonogórskiego centrum handlowego.


Wartość wyłudzonych przez grupę towarów to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa, oszustwa kredytowego, a także fałszowania dokumentów. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W stosunku do wszystkich zatrzymanych skierowano wnioski o tymczasowe aresztowanie.
 

Powrót na górę strony