Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyczynił się do uratowania życia samobójcy

Data publikacji 08.01.2009

Policjant zawsze jest na służbie i w każdej chwili chętnie służy pomocą i radą. Udowodnił to mł.asp. Dariusz Białkowski, który przebywając na urlopie wypoczynkowym bez chwili wahania podjął działania, dzięki którym udaremniono popełnienie samobójstwa 27-letniemu mężczyźnie.

Wszystko zaczęło się w listopadzie, gdy mł.asp. Dariusz Białkowski z wydziału prewencji w Poznaniu odebrał telefon od zaprzyjaźnionego strażaka z Lichenia. Nasz kolega był wówczas nad morzem na urlopie wypoczynkowym. Dzwoniący był bardzo zaniepokojony o los swojego kolegi po fachu. Okazało się bowiem, że w remizie znaleziono list, z treści którego wynikało, że autor jest bardzo zdesperowany i chce odebrać sobie życie. Po dokładnym przeczytaniu pisma i przeanalizowaniu informacji w nim zawartych wywnioskowano, że desperat prawdopodobnie jedzie pociągiem do Poznania. Policjant zasugerował skontaktowanie się z rodziną 27-latka po to by ustalić dodatkowe fakty oraz informacje, które ułatwią odnalezienie mężczyzny. Chodziło przede wszystkim o w miarę dokładny opis ubioru i ewentualnych przedmiotów, które mógł mieć przy sobie.

Mł.asp. Białkowski po uzyskaniu informacji, niezwłocznie skontaktował się z komisariatem kolejowym w Poznaniu i prosząc o pomoc przekazał swoją wiedzę o desperacie. Dzięki temu policjanci wiedzieli w którym pociągu mają szukać mężczyzny. Mieszkaniec Lichenia w momencie odnalezienia był kompletnie pijany i miał przy sobie jeszcze dwa listy pożegnalne.

I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. Wojciech Ołdyński podziękował policjantowi Dariuszowi Białkowskiemu za profesjonalne i skuteczne działanie.
Podziękowania przekazali także koledzy desperata ze Straży Pożarnej w Licheniu.

 

Powrót na górę strony