Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziei kołpaków zdradził sms

Data publikacji 08.01.2009

Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili kilkuosobową grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami kołpaków samochodowych. Podczas przesłuchania, na telefon jednego z nich przyszedł sms: "Jedziemy dziś na kołpaki?" Członkowie tej grupy podejrzani są również o kradzieże rowerów, paserstwo oraz posiadanie amunicji.

Dzielnicowi ze starogardzkiej komendy wpadli na trop działającej od ponad pół roku kilkuosobowej grupy przestępczej, która zajmowała się kradzieżą kołpaków samochodowych. Jak się okazało po zatrzymaniach najmłodszy przedstawiciel tej grupy ma 15 lat natomiast najstarszy 24 lata.

Jej członkowie podejrzani są o kradzieże kołpaków samochodowych, rowerów, posiadanie amunicji oraz paserstwo. Część z zatrzymanych osób przyznała się już do przedstawionych zarzutów.

O dużym pechu może mówić jeden z zatrzymanych. Podczas policyjnego rozpytania na telefon komórkowy 24-latka ze Starogardu Gdańskiego przyszła wiadomość o treści: Jedziemy dziś na kołpaki? Nadawca i odbiorca wiadomości zostali zatrzymani.

Policjanci zabezpieczyli również sześć sztuk amunicji, telefon komórkowy na który wysłano sms-a oraz skradzione wcześniej kołpaki samochodowe.

Sprawa ta może okazać się rozwojowa. Za kradzież mienia oraz paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Wyższy natomiast jest wymiar kary za nielegalne posiadanie amunicji – przestępstwo to zagrożone jest karą do ośmiu lat więzienia.
 

Powrót na górę strony