Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzykrotnie okradł swojego sąsiada

Data publikacji 08.01.2009

Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą nieletniego włamywacza, którego zatrzymali miliccy policjanci. Sprawca wykorzystując wspólny strych obu mieszkań trzykrotnie włamywał się do swojego sąsiada i ukradł mu pieniądze.

Funkcjonariusze z komendy powiatowej Policji w Miliczu zatrzymali wczoraj 17-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do mieszkania swojego sąsiada i i trzykrotna kradzież. Do pierwszej kradzieży doszło w sierpniu ubiegłego roku na terenie powiatu milickiego. Jak ustalili policjanci 16-letni wówczas chłopiec włamał się do mieszkania swojego sąsiada i skradł mu z jednego z pomieszczeń pieniądze. Sprawca aby dostać się do lokalu, wykorzystał wspólny strych obu mieszkań. Chłopiec siłowo odgiął skobel zabezpieczający właz wejściowy, wszedł do środka i z szafki skradł 100 zł. Rozochocony tym, że pokrzywdzony prawdopodobnie nic nie zauważył postanowił zrobić to ponownie. Chłopiec wykorzystując ten sam sposób, jeszcze dwukrotnie odwiedził mieszkanie sąsiada. W sumie trzykrotnie włamywał się do mieszkania i ukradł 220 złotych. Niestety nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie dla nieletnich, gdyż sprawca w chwili włamania i kradzieży nie miał jeszcze ukończonych 17 lat. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
 

Powrót na górę strony