Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Petardy i fajerwerki, to "zabawki" ale nie dla dzieci

Data publikacji 08.01.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną ekspedientkę, która sprzedała 12-letnim chłopcom petardy. Przypominamy, że sprzedaż materiałów i wyrobów pirotechnicznych niepełnoletnim jest zabroniona, a za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wrocławscy policjanci podczas patrolu na jednym z podwórek w mieście zauważyli dwóch chłopców, którzy odpalali petardy. Jak się okazało, 12-latkowie posiadali przy sobie sześć paczek petard hukowych. Policjanci ustalili, że kupili je w pobliskim sklepie. Nieodpowiedzialna ekspedientka, która sprzedała im te petardy została zatrzymana i przewieziona do komisariatu, gdzie przedstawiono jej zarzut popełnienia przestępstwa. Chłopców przekazano pod opiekę rodziców, z którymi przeprowadzono rozmowę na temat zagrożeń związanych z używaniem przez dzieci petard i fajerwerków.

Sprzedaż materiałów i wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest zabroniona. Za tego typu przestępstwo grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat dwóch.
 

Powrót na górę strony