Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Z wdzięczności" ranił rówieśnika nożem

Data publikacji 08.01.2009

12-letni chłopak, po tym jak przymarzł mu język do metalowej rurki, zranił swojego rówieśnika, który go oswobodził, nożem. Rana na szczęście okazała się niegroźna. Sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

Grupa uczniów jednej ze szkół podstawowych w Kaliszu, po zakończonych zajęciach szkolnych przebywała na boisku. Tam w trakcie zabawy, jeden z chłopców oznajmił wszystkim, że przykładając język do metalowej rurki, przymarznie on do niej. Na potwierdzenie tych słów, dotknął językiem metalową rurkę furtki. I tak został.

Próbował się oderwać, ale nic to nie pomogło. Jeden z kolegów przymarzniętego chłopca ruszył mu na pomoc. Zaczął odciągać go od metalowej bramki. „Uziemiony” nastolatek krzyczał z bólu. To spowodowało, że ratujący ze zwiększoną siłą próbował oderwać kolegę. Po chwili 12-latek został oswobodzony. Język na szczęście także został na swoim miejscu cały i zdrowy.

Zmęczony bólem, uratowany 12-latek tak się zdenerwował na kolegę, który mu pomógł, że z kieszeni wyciągnął mały scyzoryk i ranił swojego wybawcę. Na szczęście gruba, zimowa kurtka zamortyzowała uderzenie i rana okazała się powierzchowna.

O całej sytuacji na boisku szkolnym kaliską Policję powiadomiła dyrekcja szkoły podstawowej do której chodzą obaj młodzieńcy. Po jej dogłębnym wyjaśnieniu trafi ona na wokandę do sądu dla nieletnich.

 

Powrót na górę strony