Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci drogowi stracili prawa jazdy

Data publikacji 08.01.2009

Na sześć miesięcy stracili prawa jazdy kierowcy, którzy spowodowali zagrożenie w ruchu poprzez rażące łamanie przepisów w ruchu drogowym. To kolejne wyroki Sądu Grodzkiego w Jeleniej Górze wobec piratów drogowych lekceważących obowiązujące przepisy.

Zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy i 1 tys. zł grzywny orzekł sąd grodzki wobec 30-letniego mieszkańca Łodzi i 24-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice.

Pierwszy z nich kierujący samochodem marki Audi został zatrzymany do kontroli drogowej 27 grudnia 2008 roku około 11.20 w Jeleniej Górze na ulicy Spółdzielczej przez policjantów sekcji ruchu drogowego. Kierowca dwukrotnie zlekceważył znaki zakazujące wyprzedzania, wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, nie stosował się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także w sposób nieprawidłowy wyprzedzał inne pojazdy.

Dokładnie taki sam wyrok zapadł wobec 24-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice za rażące lekceważenie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.24-latek został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze w połowie grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna wyprzedzał na podwójnej ciągłej oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.
 

Powrót na górę strony