Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobierali rentę za zmarłego ojca

Data publikacji 08.01.2009

Dwa dni temu córka 80-letniego mężczyzny zgłosiła jego zaginięcie. Wcześniej zgłosiła dzielnicowemu skargę na listonosza, który nie chciał jej wypłacić renty ojca. Kobieta gubiła się w zeznaniach, więc policjanci pojechali do jej mieszkania. Tam w jednym z pomieszczeń odkryli zmumifikowane zwłoki poszukiwanego mężczyzny.

Dwa dni temu córka 80-letniego mężczyzny oficjalnie zgłosiła na komisariacie w Ćmielowie zaginięcie jej ojca. Jak twierdziła kobieta ojciec wyszedł z domu 26 kwietnia ubiegłego roku i do tej pory nie powrócił. Sprawa, jak się okazało miała "drugie dno".

Z ustaleń ostrowieckiej Policji wynika, że mężczyzna ten nie żył od kilku miesięcy, a jego najbliższa rodzina ukrywała ten fakt w obawie przed utratą dochodu w postaci renty mężczyzny. Sprawa, wyszła na jaw w momencie, gdy rejon domu 80-latka objął nowy listonosz. Nie honorując wcześniejszych zwyczajów, nie zgodził się na przekazanie poborów rodzinie, chciał zobaczyć osobiści odbiorcę przekazu. Sprawa trafiła do dzielnicowego. Poszła do niego 43-letnia córka mężczyzny, aby poskarżyć się na czynności listonosza. Dzielnicowy żywo zainteresował się tematem i po dokładnym rozpytaniu skarżącej, stwierdził liczne rozbieżności w jej wypowiedziach. Według niej ojciec, był niedołężny, chory i nie przyjmował nikogo, za chwilę twierdziła, że miał wyjechać w odwiedziny do rodziny w innym województwie, a może wyjechał za granicę…

Funkcjonariusze sprawdzali każdy trop podany przez kobietę, wykluczając kolejne podawane przez córkę miejsca pobytu 80-latka. Ostatecznie kobieta zdecydowała się na zgłoszenie zaginięcia ojca. Ponieważ policjanci mieli wątpliwości co do prawdziwości także tych informacji, postanowili udać się do jej domu i osobiście, na miejscu sprawdzić stan faktyczny.

Robiąc oględziny domostwa, natknęli się na pomieszczenie, które było "zamaskowane", niewidoczne dla osób postronnych. Gdy uzyskali nakaz otwarcia pokoju, ich oczom ukazał się straszy widok. Na łóżku leżały zmumifikowane zwłoki starszego mężczyzny, wokół panował nieład, a liczne, gęste pajęczyny okalające wszystko dookoła wskazywały na to, że pokoju tego przez długi okres czasu nikt nie odwiedzał.

Małżeństwo usłyszy  zarzuty wyłudzenia pieniędzy. O przedstawieniu innych zarzutów zdecyduje prowadzone w tej sprawie śledztwo.
 

Powrót na górę strony