Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci na oblodzonych drogach

Data publikacji 08.01.2009

Drogówka z Goleniowa zatrzymała dwóch kierowców, którzy wykazali się brakiem wyobraźni znacznie przekraczając dozwoloną prędkość na oblodzonej i zaśnieżonej drodze. Obaj jechali z prędkością ponad 170 km\h, a jeden z nich przewoził w samochodzie małe dziecko. Zostali ukarani kilkusetzłotowymi mandatami i punktami karnymi.

Do zatrzymania doszło na drodze krajowej nr 3, na odcinku Goleniów – Kliniska. Policjanci zauważyli mknące z prędkością ponad 170 km/h auto marki Daewoo Lanos. Na drodze zalegał śnieg i było bardzo ślisko. Jeden pas ruch, po którym jechał lanos był całkowicie zaśnieżony.

Wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie zarejestrował prędkość 165 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że samochodem kierował mieszkaniec Słupska, 41 – letni Romuald P. Mężczyzna został ukarany 10 punktami karnymi i mandatem w wysokości 500 zł.

Jeszcze mniejszą wyobraźnią wykazał się 30-letni Tomasz K., mieszkaniec Szczecina. Jechał on z żoną oraz małym dzieckiem fordem mondeo z dużą prędkością. Policjanci mieli problemy z zatrzymaniem go i zarejestrowaniem prędkości w tak trudnych warunkach. Kilkakrotnie jego prędkość przekraczała 170 km/h. Wideorejestrator zarejestrował prędkość Forda wynoszącą 153 km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Do jego konta dopisano 8 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku w trakcie jazdy w trudnych warunkach drogowych.
 

Powrót na górę strony