Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili wyłudzenie 20 tys. zł

Data publikacji 09.01.2009

Próbował wyłudzić 20 tys. zł kredytu, przedstawiając w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. 36-letni Bogdan A. został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na warszawskich Bielanach. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się o podobne kredyty w innych bankach.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu 20 tysięcy złotych kredytu z jednej z placówek bankowych na warszawskich Bielanach. W zorganizowaną przez operacyjnych zasadzkę, wpadł nieuczciwy kredytobiorca, którym okazał się 36-letni Bogdan A..

Mężczyzna posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Dokument został zweryfikowany przez pracowników banku i policjantów. Wynikało z niego, że 36-latek jest właścicielem firmy, która została zlikwidowana w zeszłym roku. Ponadto Bogdan A. podawał adres zamieszkania, pod którym już nie przebywał.

Policjanci błyskawicznie rozpracowali przestępczy plan młodego człowieka i skutecznie udaremnili jego realizację, a tym samym nie dopuścili do wyłudzenia z banku pieniędzy. Zaplanowali zasadzkę. Około 8:30, w czasie załatwiania ostatnich formalności przed uzyskaniem pieniędzy, Bogdan A. został zatrzymany. Był zupełnie zaskoczony obecnością funkcjonariuszy w banku .

Zatrzymany odpowie teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.
 

Powrót na górę strony