Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredyt na lewą pieczątkę z "małego drukarza"

Data publikacji 09.01.2009

Policjanci zatrzymali parę oszustów, którzy próbowali wyłudzić kredyt. Kobieta i mężczyzna już wcześniej wyłudzili w innych placówkach kredyty o wartości co najmniej 15 tys. zł. Posługiwali się sfałszowanymi dokumentami, na których znajdowała się pieczątka wykonana z dziecięcego zestawu "małego drukarza". Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali parę mieszkańców powiatu wschowskiego, którzy usiłowali wyłudzić 10 tys. zł kredytu. Oszustami okazali się 28-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów kiedy w jednym z głogowskich banków pojawili się z zamiarem wyłudzenia kredytu. Okazało się, że pieczątka firmy na ich zaświadczeniu o dochodach jest podrobiona. Jak ustalili policjanci oszuści podszyli się pod pracowników faktycznie istniejącej firmy.

Policjanci dokonując zatrzymania zapobiegli wyłudzeniu kolejnego kredytu przez parę, która zdołała już wcześniej oszukać inne banki na kwotę nie mniejszą niż 15 tys. zł. Podejrzani posłużyli się własnoręcznie wykonaną pieczątką z danymi faktycznie istniejącej firmy. Prawie wszystko w jej treści było identyczne z oryginałem z wyjątkiem jednego szczegółu, który wzbudził podejrzenia policjantów. Pieczątka była wykonana z dziecięcego zestawu małego drukarza i nie wzbudzała podejrzeń. Policjanci odzyskali część wcześniej wyłudzonego kredytu.

Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
 

Powrót na górę strony