Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić policjantów

Data publikacji 09.01.2009

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który kierował samochodem po pijanemu, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się także, że miał on zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód nie miał wymaganego ubezpieczenia. Na dodatek próbował wręczyć policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Wczoraj około północy  policjanci z komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na jednej z ulic miasta zauważyli samochód marki Opel, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 26-letni jeleniogórzanin. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile.

Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który go obowiązuje do 2010 roku.

Kierowca w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności próbował wręczyć funkcjonariuszom 140 zł łapówki. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd odwieziony na parking, ponieważ nie był ubezpieczony.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej, naruszenie zakazu sądowego oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony