Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany i chciał dać łapówkę

Data publikacji 09.01.2009

Dzielnicowy ze Wschowy wracając z pracy zauważył na trasie samochód, którego sposób jazdy wskazywał na to, że kierowca jest pijany. Po zatrzymaniu okazało się 35- letni mieszkaniec Sławy miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

6 stycznia ok. 22.20 policjant wracający po służbie do domu, na trasie Wschowa – Sława zauważył jadący podejrzanie samochód. Pojazd zwalniał, przyspieszał, zjeżdżał z jednej strony drogi na drugą. Po chwili kierujący seatem toledo wjechał na pobliski CPN. Policjant, postanowił sprawdzić przyczynę zachowania kierowcy. Okazało się, ze kierujący jest nietrzeźwy. Podany później alkotest wykazał prawie 2,5 promila alkoholu. Kierujący ponadto proponował policjantowi przyjęcie łapówki w kwocie 1000 złotych za odstąpienie od czynności.


Mężczyźnie po wytrzeźwieniu przedstawiono zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próby wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary został zabezpieczony pojazd, którym poruszał się sprawca – jego wartość to około 40 tys. złotych.
 

Powrót na górę strony