Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies pomógł w zatrzymaniu nastoletnich złodziei

Data publikacji 09.01.2009

Policyjny pies pomógł w zatrzymaniu nastolatków, którzy wczoraj okradli 84-letnią kobietę. Została ona napadnięta, gdy wieczorem wracała z kościoła. Przewieziono ją do szpitala, ponieważ w skutek upadku doznała wstrząśnienia mózgu. Najmłodszy z napastników nie ma jeszcze 14 lat. Chłopcy tłumaczyli policjantom, że potrzebowali pieniędzy na urodziny jednego z nich.

Wczoraj ok. godz. 19:30, mieszkaniec Krosna, jadąc ul. Traugutta zauważył leżącą na poboczu starszą kobietę. Mężczyzna zatrzymał się, aby jej pomóc. Kobieta poskarżyła się, że gdy wracała z kościoła została okradziona. Straciła torebkę z pieniędzmi.

Wezwani na miejsce policjanci z komendy miejskiej w Krośnie rozpoczęli poszukiwania złodziei. Specjalnie wyszkolony policyjny pies ruszył tropem sprawców. Doprowadził do miejsca, gdzie porzucili torebkę i rękawiczki skradzione starszej kobiecie. Dobre rozpoznanie dzielnicowych z posterunku w Miejscu Piastowym pozwoliło na ustalenie złodziei. Okazało się, że napastnikami byli czterej nastoletni chłopcy. Najmłodszy z nich nie ma jeszcze 14 lat. Przyznali się do przestępstwa i oddali wszystkie skradzione pieniądze. Policjantom tłumaczyli, że potrzebowali pieniędzy na urodziny, które jeden z nich wkrótce obchodzi.

Napadnięta kobieta była bardzo wystraszona i skarżyła się na ból głowy, kontakt z nią był utrudniony. Została więc przewieziona do szpitala, gdzie ustalono, że w wyniku upadku doznała wstrząśnienia mózgu.
 

Powrót na górę strony