Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy nadal proponują łapówki policjantom

Data publikacji 09.01.2009

Wczoraj łódzcy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zaproponowali stróżom prawa łapówki. Jako pierwszy wpadł nietrzeźwy pirat drogowy, który utknął w śniegu.

Około 9. policjanci jadąc ulicą Nowy Józefów w Łodzi zobaczyli fiata, który wpadł w zaspę. Funkcjonariusze zatrzymali się, aby sprawdzić, czy nie stało się coś poważnego. Kiedy doszli do kierowcy stojącego przy samochodzie poczuli od niego mocną woń alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że prowadząc pojazd wpadł w poślizg i uderzył w zaspę. Policjanci skontrolowali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kiedy funkcjonariusze oświadczyli kierowcy jakie konsekwencje grożą za prowadzenie pojazdu w tym stanie, mężczyzna zaproponował 1000 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Został zatrzymany. 51-letni łodzianin nie był wcześniej notowany.

Kolejny łapówkarz wpadł około 18.00 na ulicy Piłdsudskiego w Łodzi. Patrol zobaczył samochód marki Opel popełniający wykroczenie drogowe. Natychmiast zatrzymali pojazd. Przedstawili kierowcy powód zatrzymania i wyjaśnili, że za złamanie zakazu skrętu w lewo otrzyma mandat karny w wysokości 250 zł. Mężczyzna wręczył funkcjonariuszom banknot o nominale 100 zł z prośbą o odstąpienie od czynności służbowych. Stróże prawa nie przyjęli łapówki, zabezpieczyli pieniądze i zatrzymali kierowcę. 46-latek nie był wcześniej notowany.


Obu zostaną przedstawione zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony