Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na księdza zatrzymani

Data publikacji 11.01.2009

Funkcjonariusze zatrzymali trzech nieletnich, podejrzanych o napad na księdza, który chwilę wcześniej wyszedł z mieszkania jednego z nich po kolędzie. Nieletni jak się okazało już wcześniej zaplanowali cały napad. Teraz zatrzymanymi zajmie się sąd dla nieletnich.

10 stycznia 2009 roku około 19:00, w centrum Legnicy, wracający z kolędy ksiądz został zaatakowany przez 14 - latka. Napastnik próbował mu wyrwać saszetkę, a spotkawszy się z oporem, uderzył duchownego w twarz. W zdarzeniu brały udział również dwie inne osoby. Uderzony ksiądz przewrócił się a napastnicy zaczęli go kopać. Na pomoc kapłanowi ruszyli przejeżdżający obok strażacy. Ujęli oni jednego z napastników, natomiast pozostali ze sprawców oddalili się. Księdzu udzielono pomocy medycznej, a następnie przewieziono do szpitala we Wrocławiu.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili dane dwóch zbiegłych z miejsca zdarzenia osób. Zostały one zatrzymane już następnego dnia. Wszyscy trzej podejrzani to 14 -latkowie, którzy jak się okazało już wcześniej zaplanowali cały napad, czekając aż duchowny wyjdzie z mieszkania jednego z nich po kolędzie.

Zatrzymani trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Zajmie się nimi sąd dla nieletnich.

Powrót na górę strony