Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie XVII finału WOŚP

Data publikacji 12.01.2009

Ponad 13 tysięcy policjantów wspieranych przez strażników miejskich i żołnierzy żandarmerii wojskowej zabezpieczało wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przebiegał bardzo spokojnie. Policjanci odnotowali 62 incydenty (przestępstwa i wykroczenia), zatrzymali do tej pory 44 osoby.

XVII już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to olbrzymie przedsięwzięcie. Praktycznie w każdym mieście i miasteczku można było spotkać kwestujących wolontariuszy – w całym kraju było ich ponad 120 tysięcy. Wszędzie tam byli również polscy policjanci, czuwając nad tym by impreza przebiegała jak najbezpieczniej. Łącznie 13 tys.103 policjantów patrolowało i zabezpieczało miejsca zbiórek pieniędzy i imprez towarzyszących finałowi.

Na podstawie meldunków sytuacyjnych uzyskanych z komend wojewódzkich z całego kraju można stwierdzić, że XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał spokojnie. Policja odnotowała 62 incydenty (rozboje, kradzieże puszek z pieniędzmi, kradzieże pieniędzy z puszek, zmuszanie do określonego zachowania). Zatrzymano łącznie 44 osoby, w tym 13 nieletnich (2 pod wpływem alkoholu).

 

Aukcja jedwabnego dywanu przekazanego na rzecz WOŚP przez komendanta głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka >>

Podsumowanie XVI Finału WOŚP

 

Powrót na górę strony