Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po kilku godzinach od ucieczki

Data publikacji 12.01.2009

Jeden z więźniów, którzy podczas WOŚP na rynku w Łęczycy wystawiali swoje prace na licytacji, samowolnie oddalił się. Zorganizowano grupę pościgową i dzięki sprawnemu działaniu policji i służby więziennej już kilka godzin po zgłoszeniu uciekinier trafił za kratki.

Więźniowie z Zakładu Karnego w Garbalinie podczas kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rynku w Łęczycy wystawiali na licytacji własnoręcznie wykonane prace m.in. makatki, gobeliny i obrazy. Znajdowali się pod nadzorem funkcjonariuszy służby więziennej. Jeden z czterech skazanych oddalił się bez zgody opiekunów. Po godzinie 14:00 opiekun grupy zorientował się, że 25-letni skazany mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego uciekł z miejsca kwesty. Natychmiast zorganizowano grupę pościgową. Z pierwszych ustaleń wynikało, że poszukiwany odjechał z Łęczycy fiatem 125 p w kierunku Zgierza. Informacja ta potwierdziła się, dzięki doskonałej współpracy między służbami i ogromnym zaangażowaniu funkcjonariuszy służby więziennej, Policji z Łęczycy, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Zgierza, o godzinie 18:40 piotrkowianin został zatrzymany w Zgierzu. O 19:15 był już w Areszcie Śledczym w Łodzi.

Skazany w Zakładzie Karnym w Garbalinie odsiadywał wyrok za kradzież i rozbój. Był pozbawiony wolności do 2011 roku. Teraz odpowie jeszcze za samowolne uwolnienie się będąc pozbawionym wolności, za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony