Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirackie płyty na giełdzie

Data publikacji 12.01.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu pirackich kopii filmów. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1200 płyt DVD. Straty producentów wstępnie oszacowano na ponad 100 tys. zł. Podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu pirackich kopii filmów. Funkcjonariusze realizując sprawę operacyjną na terenie giełdy przy ul. Robotniczej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 28 i 29 lat, mieszkańców Wrocławia, którzy oferowali do sprzedaży nielegalnie zwielokrotnione nośniki DVD z najnowszymi filmami. Policjanci zabezpieczyli blisko 1200 płyt o wartości około 15 tysięcy złotych.

Wstępnie wartość strat poniesionych przez producentów filmowych oszacowano na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Za naruszanie praw autorskich podejrzanym grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 5.
 

Film Pirackie płyty na giełdzie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pirackie płyty na giełdzie (format flv - rozmiar 1.76 MB)

Powrót na górę strony