Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany rewident taboru kolejowego

Data publikacji 12.01.2009

60-letni rewident taboru kolejowego zatrzymany przez wrocławskich policjantów miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie pełnił obowiązki bezpośrednio związane z ruchem pociągów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze na wrocławskim dworcu głównym odebrali zgłoszenie, że rewident taboru kolejowego wykonując swoje obowiązki prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości. Z przekazanych informacji wynikało, że pracownik kolei znajduje się na jednym z peronów dworca. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol Policji. Gdy mężczyzna zauważył zbliżających się funkcjonariuszy zaczął uciekać. Szybko został zatrzymany. W trakcie kontroli okazało się 60-letni mężczyznę jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2,15 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci mężczyzna odpowiadał za próby hamulców oraz dopuszczenie pociągu do jazdy. Swoim zachowaniem mógł on stworzyć bezpośrednie zagrożenie dla ruchu pociągów.

Za pełnienie obowiązków związanych bezpośrednio z ruchem pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 

Powrót na górę strony