Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siatką w samochód

Data publikacji 12.01.2009

Policjanci zatrzymali pijanego 43-latka, który nie ustąpił pierwszeństwa dla opla vectry powodując kolizję drogową. Agresywny sprawca zdarzenia dodatkowo siatką z zakupami rzucił się na pojazd uszkadzając boczne lusterko. Policjantom tłumaczył bełkotliwie, że to kierowca miał mu ustąpić pierwszeństwa.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zostali poinformowani o kolizji, do której doszło na ul. Uchańskiej. Kiedy przybyli na miejsce zastali mężczyznę, który awanturował się z kierowcą opla vectry. Dodatkowo wymachiwał w jego kierunku siatką z zakupami. Pieszy ledwo utrzymywał się na nogach.

Z relacji kierowcy opla wynikało, że to nie on, a pieszy jest sprawcą kolizji. Nie dość, że mężczyzna szedł złą stroną jezdni, to na dodatek bardzo chwiejnym krokiem. W konsekwencji pieszy nie ustąpił mu pierwszeństwa. Mało tego, sprawca kolizji rzucił się na samochód z trzymaną w ręku siatką z zakupami, uszkadzając boczne lusterko.

Policjanci ustalili dane sprawcy kolizji. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej miał konflikty z prawem, m. in. za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. 43-letni Bogusław B. odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu.

Mężczyzna tłumaczył się policjantom bełkotliwą mową, że to kierowca powinien ustąpić mu pierwszeństwa. Za spowodowanie kolizji wobec pieszego zostanie skierowany wniosek do Sądu Grodzkiego.
 

Powrót na górę strony