Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany we Włoszech

Data publikacji 12.01.2009

Współpraca policjantów z zespołu poszukiwań celowych komendy wojewódzkiej Policji w Olsztynie i włoskich karabinierów zaowocowała zatrzymaniem Krzysztofa R. 41-letni mężczyzna od prawie 5 lat poszukiwany był dwoma listami gończymi. Wszczęto za nim poszukiwania międzynarodowe, a olsztyński Sąd Okręgowy wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Krzysztof R. czeka na ekstradycje do Polski, gdzie musi odbyć karę prawie 6 lat pobawienia wolności między innymi za wymuszanie haraczy od olsztyńskich właścicieli lokali.

Krzysztof R. jest bardzo dobrze znany olsztyńskim policjantom. Obecny 41-latek już w latach 90-tych miał na swoim koncie między innymi szereg wymuszeń haraczy od olsztyńskich właścicieli lokali, groźby karalne. Od kwietnia 2004 roku był poszukiwany przez olsztyński Sąd Rejonowy zarówno jako oskarżony w sprawie, jak i skazany, do odbycia kary 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sądy wystawiły za nim dwa listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania. W jego sprawie wszczęto także poszukiwania międzynarodowe.

Dzięki informacjom policjantów z zespołu poszukiwań celowych KWP w Olsztynie włoscy karabinierzy w Rzymie zatrzymali poszukiwanego Krzysztofa R. 41-latek został zatrzymany w mieszkaniu.

W chwili obecnej realizowane są czynności związane z procedurą ekstradycji Krzysztofa R. do Polski.
 

Powrót na górę strony