Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 12.01.2009

Policjanci z Mysłowic zatrzymali 12 pseudokibiców. Chuligani po zakończonym meczu halowej piki nożnej usiłowali się między sobą skonfrontować a podczas interwencji chuligani zaatakowali funkcjonariuszy. Szybka interwencja stróżów prawa zapobiegła bójce. Za atak na policjantów w służbie sprawcy w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Wczoraj w Mysłowicach odbył się turniej halowej piłki nożnej w którym brały udział śląskie drużyny. Przed halą zebrali się sympatycy katowickiej drużyny, którzy nie posiadając biletów, chcieli wejść do środka. Policjanci obecni na miejscu wezwali młodych ludzi do zachowania zgodnego z prawem, do którego kibice się zastosowali.

Po zakończonym turnieju sympatycy piłkarscy z Katowic oraz Chorzowa prowokowali się wzajemnie do bójki. Zdecydowane działanie policjantów ponownie zapobiegło bijatyce chuliganów. Podczas interwencji stadionowi bandyci zaatakowali stróżów prawa. Funkcjonariusze zatrzymali 12 najbardziej agresywnych przestępców, wśród nich byli także nieletni.

Teraz policjanci ustalają, jaki udział w zdarzeniu mieli poszczególni napastnicy. Sprawcy za to przestępstwo mogą w więzieniu spędzić nawet 12 lat.
 

Powrót na górę strony