Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na swoją kuzynkę

Data publikacji 12.01.2009

Policjanci z Lublina zatrzymali 60-latka, który napadł na swoją 72-letnią kuzynkę. Wcześniej razem spożywali alkohol. Kiedy doszło między nimi do kłótni, dusząc ją za szyję, zażądał 100 złotych. Stanisław Ł. został zatrzymany w autobusie, kiedy wracał do domu. Teraz odpowie za rozbój. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości. 60-letni mieszkaniec Lublina przyszedł do swojej kuzynki z butelką wódki. 72-letnia kobieta wpuściła go do domu i przygotowała posiłek. Podczas rozmowy doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia na tle finansowym. Mężczyzna w pewnym momencie chwycił kuzynkę za gardło i zaczął ją dusić. Zagroził, że jeżeli nie da mu 100 zł to ją zabije. Kiedy ta dała mu pieniądze, sprawca wybiegł z mieszkania i wsiadł do autobusu komunikacji miejskiej.

Kobieta o zdarzeniu powiadomiła Policję. Razem z funkcjonariuszami, pojechała trasą, którą mężczyzna wracał do swojego domu. W czasie przejazdu, pokrzywdzona rozpoznała w jednym z autobusów sprawcę. Policjanci na najbliższym przystanku weszli do pojazdu, gdzie zatrzymali 60-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony