Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doręczał przesyłki i wyłudzał pieniądze

Data publikacji 13.01.2009

Dzisiaj policjanci z Bydgoszczy i prokurator będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzewanego o ponad 20 oszustw. 57-latek oszukiwał osoby starsze mówiąc im, że ktoś z rodziny zamówił sprzęt po bardzo atrakcyjnych cenach. Za dostarczenie przesyłek wyłudzał kwoty nawet do 2 tys. zł. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Bydgoszczy już od jakiegoś czasu zbierali informacje o osobach, które mogą wyłudzać pieniądze. Właśnie na podstawie takich informacji w niedzielę policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę. Oszukiwał on osoby starsze informując, że inny, nieobecny domownik zamówił po bardzo atrakcyjnej cenie np. sprzęt komputerowy, sprzęt RTV lub części samochodowe. Za dostarczenie przesyłek mężczyzna wyłudzał kwoty od 100 do ponad 2000 złotych.

Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut oszustwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł dokonać ponad 20 oszustw na terenie Bydgoszczy. Policjanci prowadzący śledztwo ustalą od ilu osób zatrzymany mężczyzna wyłudził pieniądze.

Za oszustwo grozi zatrzymanemu kara do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony