Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał gości i współpracowników

Data publikacji 13.01.2009

28-letni oszust i złodziej znany z kradzieży w całej Polsce wpadł w jednym z krakowskich hoteli , po tym jak okradł swojego współlokatora Włocha. Mężczyzna był już wcześniej karany. Tym razem trafił na dwa miesiące do aresztu. O jego losie zadecyduje sąd.

28-latek wynajął pokój w jednym z krakowskich hoteli. W nocy próbował okraść swojego współlokatora – Włocha. Kiedy obcokrajowiec zasnął złodziej ukradł mu pieniądze ( około 1 tys. złotych ) oraz kartę do aparatu fotograficznego i uciekł. Okradziony mężczyzna po przebudzeniu rzucił się w pogoń za złodziejem, nie bacząc na to że jest jedynie w bieliźnie. Włoch złapał sprawcę w sąsiednim hotelu, gdzie ten próbował się ukryć. 28-latek ponownie chciał uciec, jednak wpadł w drzwiach prosto w ręce policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. Oprócz pieniędzy funkcjonariusze znaleźli przy nim najprawdopodobniej skradzione wcześniej dokumenty obywatela Hiszpanii.

28-latek jest mieszkańcem miejscowości koło Szczecina. Znany jest jednak policji w całej Polsce. Od 2002 do 2006 odbywał wyrok za kradzieże. Po wyjściu z więzienia nie zaprzestał jednak swojej przestępczej działalności. Przeniósł się jednak do Małopolski. 19 listopada 2008 r. został zatrzymany, po tym jak od początku listopada dopuścił się szeregu kradzieży i oszustw. Mężczyzna posługując się skradzionym dowodem osobistym zatrudniał się, najczęściej na jeden dzień, w lokalach gastronomicznych, po czym znikał, a wraz z nim pieniądze z utargu oraz co wartościowsze rzeczy kolegów z pracy pozostawione w szatni. Wpadł , gdy okradł współlokatorów. Uciekając w pośpiechu zapomniał zabrać płyty CD, na których były jego zdjęcia jako modela.

Wówczas sąd zastosował wobec 28-latka dozór policyjny. Tym razem mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące.
 

Powrót na górę strony