Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast kąpieli urządził w wannie ognisko

Data publikacji 13.01.2009

Wieluńscy policjanci zatrzymali 22-letniego podpalacza, który najprawdopodobniej na tle nieporozumień rodzinnych rozpalił w domu ognisko z odzieży matki. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj mieszkaniec jednego z wieluńskich osiedli wrzucił do wanny w swoim mieszkaniu wszystkie rzeczy matki a następnie postanowił je spalić. Swoim zachowaniem stworzył olbrzymie zagrożenie dla siebie oraz pozostałych mieszkańców bloku. Gdy sąsiedzi zobaczyli wydobywający się z mieszkania dym natychmiast powiadomili policję i straż pożarną. W czasie kiedy strażacy gasili pożar funkcjonariusze wieluńskiej komendy zatrzymali sprawcę podpalenia. 22-latek nie potrafił powiedzieć dlaczego podpalił odzież w wannie. Nieracjonalnie tłumaczył jedynie, że zabarykadował drzwi od łazienki, aby ogień nie wydostał się na zewnątrz. Kompletna bezmyślność mogła doprowadzić do tragedii. Konsekwencje mogłyby być zdecydowanie poważniejsze gdyby ogień rozprzestrzenił się na całe mieszkanie.

Teraz zatrzymany podpalacz stanie przed Prokuratorem, który postawi mu zarzuty i zdecyduje co do zastosowania ewentualnego środka zapobiegawczego. Zatrzymanemu grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony