Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradły kosmetyki za 2 tys.zł

Data publikacji 13.01.2009

Policjanci z komisariatu II Policji w Koszalinie zatrzymali trzy młode kobiety, które ukradły kosmetyki warte 2 złotych z jednej z koszalińskich drogerii. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Ochroniarze pracujący w sklepie z kosmetykami zauważyli trzy młode klientki, które dziwnie się zachowywały. Rozpoznali, że były to te same dziewczyny, które dzień wcześniej ukradły kilka kosmetyków z tego sklepu.
Ochroniarze obserwowali je, a gdy zaczęły chować do kieszeni tusze do rzęs błyszczyki, natychmiast zareagowali. Dziewczyny uciekły ze sklepu, jednak ochroniarze wraz z policjantką po służbie, która w drogerii robiła zakupy, zdołali je złapać. Kobiety zostały przekazane policjantom i noc spędziły w policyjnym areszcie.

Okazało się, że trzy dziewczyny ukradły różne kosmetyki o łącznej wartości prawie 2 tys. złotych. Większość z nich sprzedały. Kinga M. i Beata J. były już wcześniej karane za przestępstwa przeciwko mieniu. Trzecia koleżanka, Aurelia W., nie miała do tej pory zatargów z prawem.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony