Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł "Kufel" poszukiwany listem gończym

Data publikacji 13.01.2009

Tomasz K. ps. "Kufel" do niedawna znajdował się na policyjnej "top liście" - najbardziej poszukiwanych przestępców. Poszukiwany był listem gończym od 2004 roku m.in. za przestępstwa związane ze sprawą bandy "Krakowiaka". Poszukiwanemu Tomaszowi K. zarzucano m.in. działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i udział w śmiertelnym pobiciu człowieka.

W ubiegłym roku prokuratura w Katowicach wydała mężczyźnie list żelazny. Dlatego też - nie obawiając się niczego wrócił z Anglii, gdzie ukrywał się od dłuższego czasu. Przyjechał do Polski na Święta Bożego Narodzenia i swobodnie korzystał ze świątecznego odpoczynku bez prób ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie wiedział jednak, że nadal jest poszukiwany w Polsce listem gończym wydanym do przestępstw popełnionych przed rokiem 2004 dotyczących handlu narkotykami. Miał w związku z tym do "odsiedzenia" wyrok 13 miesięcy pozbawienia wolności.

Niczego się nie spodziewając Tomasz K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie, niedługo po tym, jak wyszedł z siłowni. Trafił do aresztu śledczego.
 

Powrót na górę strony