Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka z 18-miesięczną córką

Data publikacji 13.01.2009

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniej kobiecie podejrzanej o sprawowanie opieki nad małym dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Interweniujący policjanci stwierdzili u matki 18-miesięcznej dziewczynki ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 26-latka miała problemy z utrzymaniem równowagi i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Jej sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Wczoraj oficer dyżurny Policji został powiadomiony, że w jednym z mieszkań w Bielawie prawdopodobnie nietrzeźwa kobieta opiekuje się małym dzieckiem. Na miejscu rzeczywiście funkcjonariusze zastali 26-letnią kobietę, a pod jej opieką małe dziecko. Policjanci wyczuli od niej silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u matki dziecka ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 26-latka miała problemy z utrzymaniem równowagi i nie można było z nią nawiązać logicznej rozmowy. Kobieta w takim stanie sprawowała opiekę nad 18-miesięczną dziewczynką. Pijaną matkę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, natomiast dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Jeśli okaże się, że matka dziecka swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziewczynki grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony