Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane za rozbój i kradzież

Data publikacji 13.01.2009

Policjanci zatrzymali dwie młode kobiety podejrzane o rozbój i kradzież, których to przestępstw dokonały dwukrotnie tego samego dnia. Kobietom grozi kara do 12 lat więzienia, zostały także tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali dwie kobiety w wieku 18 i 24 lat, podejrzane o przestępstwa przeciwko mieniu. W sobotę dyżurny jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozboju na mieszkance Wrocławia. Na miejsce zdarzenia natychmiast udał się patrol policji. Policjanci sprawdzili okolice i zatrzymali dwie młode kobiety podejrzane o napad. Okazało się, że sprawczynie pobiły pokrzywdzoną a kiedy ta była już całkowicie bezbronna ukradły jej kurtkę, bluzę oraz biżuterię.

Policjanci ustalili również, że zatrzymane kobiety wcześniej tego samego dnia okradły śpiącego na ławce, nietrzeźwego mężczyznę, zabierając mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. W obu przypadkach funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Okazało się również, że kobiety były już wcześniej notowane za przestępstwa przeciwko mieniu.

Podejrzanym za czyny jakich się dopuściły grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 18 i 24-latki zastosowano już tymczasowy areszt.
 

Powrót na górę strony