Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei samochodów

Data publikacji 16.01.2009

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów została rozbita przez policjantów z Zielonej Góry i Krosna Odrzańskiego. Przestępcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas demontażu skradzionego samochodu. Najczęściej kradli auta produkcji niemieckiej, działali na terenie lubuskiego i województw ościennych. Dwaj z ośmiu zatrzymanych byli poszukiwani przez sądy i prokuraturę, jeden z nich został już aresztowany na 3 miesiące.

Sprawcy kradli najczęściej auta produkcji niemieckiej. Dwaj z zatrzymanych mężczyzn poszukiwani byli listami gończymi przez sądy i prokuratury. Zatrzymany Piotr T. poszukiwany był od 2002 roku w celu doprowadzenie do zakładu karnego czterema listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy i Rejonowy w Zielonej Górze, a także Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna ma na swym koncie wyroki za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieże samochodów. Natomiast Andrzej B. był poszukiwany od 2003 roku trzema listami gończymi przez Sąd Rejonowy we Wschowie. Trzej z ośmiu zatrzymanych mężczyzn nie byli wcześniej karani.

Policjanci odzyskali już kilka skradzionych samochodów w tym dwa volkswageny passaty skradzione na terenie woj. lubuskiego i dolnośląskiego, a także elementy pochodzące z co najmniej kilkunastu skradzionych vw golfów i passatów oraz seata cordoby i toledo.

Podczas przeszukania w mieszkaniach zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, dokumenty od różnych pojazdów, tablice rejestracyjne, ponad 20 tzw. łamaków do stacyjek samochodowych, urządzenia służące do pokonywania zabezpieczeń elektronicznych w pojazdach, a także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Wczoraj Piotr T. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dziś zapadnie decyzje w sprawie aresztowania pozostałych członków grupy przestępczej.
 

Powrót na górę strony