Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagał przy nielegalnym odzyskaniu długu

Data publikacji 16.01.2009

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, wspierani przez grupę szturmową, zatrzymali 58-letniego Roberta P. Z ich informacji wynika, że mężczyzna pomagał przy nielegalnym odzyskaniu długu od biznesmena z Wielkopolski. Wraz z nim do prokuratury krajowej doprowadzono z aresztu 30-letniego Marcina O., ps. Filo, członka zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się napadami, uprowadzeniami, oszustwami i produkcją narkotyków.

Funkcjonariusze CBŚ od pewnego czasu obserwowali Roberta P. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna może mieć powiązania ze światem przestępczym i biznesu. Policjanci ustalili, że 58-letni Robert P. miał kontakty z Januszem G., który obecnie znajduje się w areszcie w sprawie zabójstwa maklera giełdowego oraz korupcji w jednym z ministerstw. Oprócz tego znał także Janusza L., poszukiwanego w związku z tym samym zabójstwem.


Uderzenie przyszło rano. Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspomagani przez grupę szturmową, zorganizowali zasadzkę. 58-latek był całkowicie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Po dokładnym przeszukaniu jego mieszkania, mężczyzna natychmiast został przewieziony do jednostki. Jak ustalili policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymany prowadził fundację mieszczącą się w Warszawie. Był także właścicielem firmy, która zakupiła kompleks hotelowy w górach.


Drugi z zatrzymanych, Marcin O., to członek zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Janusza G., która dokonała w latach 2000-2004 szeregu wymuszeń rozbójniczych, napadów rabunkowych, uprowadzeń, oszustw paliwowych i kredytowych, a także zajmowała się produkcją narkotyków i ich obrotem oraz korumpowaniem funkcjonariuszy publicznych.
Robertowi P. postawiono zarzut pomocnictwa do nielegalnego odzyskania wierzytelności, a wobec Marcinowi O. zastosowano 3-miesięczny areszt i postawiono mu zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, pobicia i uprowadzenia biznesmena oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Funkcjonariusze CBŚ mówią, że sprawa jest rozwojowa i może doprowadzić do wyjaśnienia uprowadzeń na terenie Polski, z którymi mogą mieć związek zatrzymani.


 

Film Pomagał przy nielegalnym odzyskaniu długu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pomagał przy nielegalnym odzyskaniu długu (format flv - rozmiar 3.79 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony