Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukali metodą na "wnuczka"

Data publikacji 16.01.2009

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o oszustwo metodą na "wnuka". Sprawcy podając się za członka rodziny w celu załatwienia bardzo pilnej sprawy usiłowali wyłudzić od starszej osoby 4 tys. złotych. Jak ustalili policjanci podejrzani, dokonali co najmniej 7 przestępstw we Wrocławiu, wyłudzając kwotę 70 tys. zł. Funkcjonariusze ustalają czy zatrzymane osoby nie działały również w innych regionach kraju.

Kryminalni z Wrocławia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w przestępczym procederze oszustw metodą na "wnuczka". 14 stycznia 2009 roku policjanci zatrzymali 49-letniego wrocławianina, który podając się za wnuczka, próbował wyłudzić od 87-letniej kobiety 4 tys. zł. Jak twierdził potrzebował gotówki na załatwienie bardzo pilnej sprawy. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku, w momencie przekazywania pieniędzy. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, podejrzanego o udział w tym przestępczym procederze. Zatrzymanym okazał się 37-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci sprawcy od 22 grudnia 2008 dopuścili się we Wrocławiu co najmniej 7 przestępstw, wyłudzając kwotę 70 tys. zł.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani oszukali inne osoby i czy działali w innych regionach kraju.
Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ

Jeśli podejrzany podaje się za członka rodziny, którego nie znamy lub nie pamiętamy i prosi nas o pomoc (najczęściej o pożyczenie pieniędzy), zanim to zrobimy skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy potwierdzą nam, że to jest faktycznie krewny i że takiej pomocy potrzebuje.

Pamiętaj, że zawsze o swoich podejrzeniach możesz powiadomić Policję. Wówczas postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.

Powrót na górę strony