Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy wymuszeń

Data publikacji 16.01.2009

Policjanci z Przymorza zatrzymali 19-letniego sprawcę wymuszeń rozbójniczych. Od dłuższego czasu już groził on 20-letniej kobiecie, że jeśli ta nie da mu pieniędzy to ją pobije. Ta w obawie o swoje życie i zdrowie wielokrotnie przekazywała mu pieniądze. W końcu powiadomiła Policję i tego samego dnia sprawca został zatrzymany. Adrianowi R. grozi kara do 10 lat więzienia.

We wtorek do komisariatu na Przymorzu przyszła 20-letnia gdańszczanka i poinformowała policjantów, że od jakiegoś czasu znany jej z widzenia mężczyzna nachodzi ją w pracy, na ulicy i każe dawać sobie pieniądze grożąc pobiciem.

Jak ustalili funkcjonariusze taki proceder trwał od listopada 2008 roku do stycznia 2009 roku. Sprawca wiedział, w którym sklepie pracuje pokrzywdzona i często przychodził do niej do pracy żądając pieniędzy. W podanym czasie kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie dała 19-latkowi kwotę prawie 5 tys. zł.

Tego samego dnia kiedy kobieta powiadomiła o zdarzeniu, policjanci z Przymorza zatrzymali 19-letniego Adriana R. z Gdańska – sprawcę wymuszeń pieniędzy. Wpadł on w ręce policjantów podczas kradzieży w jednym z centrów handlowych.

Wczoraj mężczyzna trafił przed oblicze sądu, który podjął decyzję o tym, że Adrian R. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony