Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany listem gończym

Data publikacji 16.01.2009

Specjalna grupa policjantów z Białegostoku wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymała poszukiwanego listem gończym 32-latka z Grajewa. Jest on podejrzewany o ciężkie pobicie mężczyzny, który w wyniku doznanych obrażeń, zmarł. Zatrzymany został przewieziony do najbliższego aresztu i stanie przed sadem.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci ze specjalnej grupy do spraw poszukiwań celowych wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Grajewa. Podejrzewany był o dwukrotne spowodowanie ciężkich obrażeń ciała mężczyzny, w następstwie czego pokrzywdzony zmarł. Do zdarzeń tych doszło w październiku ubiegłego roku w Łomży. Sprawca od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany między innymi listem gończym Prokuratury Rejonowej w Łomży. Do wczoraj udawało mu się uniknąć wpadki.

Żmudna praca kryminalnych z KWP przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili jego miejsce pobytu. Trop wiódł do jednej ze stadnin koni w okolicach Warszawy. Właśnie tam uderzyli wczoraj białostoccy funkcjonariusze wsparci przez specjalną grupę warszawskich policjantów. Około 19:00 wkroczyli do stadniny, gdzie poszukiwany właśnie wyczesywał konia. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Został przewieziony do najbliższego aresztu i stąd dalej trafi przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.
 

Nagranie audio Mówi podinsp.Andrzej Baranowski z podlaskiej Policji

Pobierz plik Mówi podinsp.Andrzej Baranowski z podlaskiej Policji (format mp3 - rozmiar 935.55 KB)

Powrót na górę strony